Tarsus Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Tarsus Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tarsus Üniversitesi

Dr. Öğretim Üyemiz Cansu TOR KADIOĞLU’na Ticaret Bakanlığı’ndan “Bilimsel Çalışma” Ödülü

18 Mart 2021 Perşembe - Görüntülenme: 2825

Üniversitemiz Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğretim üyemiz Dr. Cansu TOR KADIOĞLU, Prof. Dr. Mehmet İsmail YAĞCI danışmanlığında, 2020 yılında tamamlanan “Gösterişçi Tüketim ve Motivasyonlarının Yaş Kuşakları Ekseninde İncelenmesi’’ başlıklı doktora tez çalışmasıyla Ticaret Bakanlığı, 24. Geleneksel Tüketici Ödülleri kapsamında “En İyi Bilimsel Çalışma” dalında ödüle layık görüldü. 
24. Tüketici Ödülleri Töreni, Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan ve Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Ahmet Erdal'ın açılış konuşmalarıyla başlamış ve ardından ödüller sahiplerine takdim edilmiştir.